اخبار ویژه
معاون کارآمدی و ارتقا بهره وری بسیج کارگران و کارخانجات کشور؛

آموزشِ ارزیابان رکن اساسی در مسیر اعطای نشان اقتصاد مقاومتی/ بسیج کارگری کرمان پیشگام طرح ارزیابی در کشور

کد خبر : 19131
جمعه 18 آذر 1401 - 13:54
کرمان_همایش_ارزیابان

حسن حقیقت گفت: در بحث نشان اقتصادمقاومتی گام آموزش به عنوان رکن اساسی در حال اجرا و پیگیری است بنابر این جنس این دوره دو روزه نیز از جنس آموزش برای ارزیابان شهرستانی و استانی است.

به گزارش "روابط عمومی بسیج کارگران وکارخانجات استان کرمان"سید روح الله نیکخواه  مسئول بسیج کارگران و کارخانجات استان کرمان از برگزاری رویداد آموزشی ارزیابان متخصص بسیج در واحد های تولیدی خبر داد و گفت: این همایش دو روزه به میزبانی مجموعه صنعتی و معدنی گل گهر، ،توسعه آهن وفولاد گل گهر وگهرزمین درسیرجان در حال برگزاری است و متخصصان برای حضور در رزمایش ارزیابان واحد های تولیدی و اعطای نشان اقتصاد مقاومتی اطلاعات خود را به روز رسانی خواهند کرد.

نیک خواه افزود: این همایش با حضور معاونت کارامدی و ارتقاء بهره وری بسیج کارگران و کارخانجات کشور در شهرستان سیرجان در حال برگزاری است.

حسن حقیقت  معاونت کارامدی و ارتقا بهره وری بسیج کارگران و کارخانجات کشور در  گفتگو با راه آرمان در خصوص برگزاری کارگاه اموزشی ارزیابان اقتصاد مقاومتی که به همت بسیج کارگری استان کرمان در حال برگزاری است گفت: هدف از این طرح حضور میدانی بسیج در عرصه تولید و خانواده تولید در سطح مختلف کشور است .

وی ادامه داد: این طرح درواقع به نوعی نگاهش ایجاد الگوهای اثر بخش در حوزه تولید در خصوص واحدهای تولیدی توانمند است که علی رغم وجود تحریم ها، تکانه های اقتصادی، و مشکلات عدیده موجود د رحوزه اقتصاد بازهم در تولید محصول خودشان پایدار هستند.

حقیقت با بیان اینکه این طرح به نوعی لبیک به فرمان حکیمانه مقام معظم رهبری در اصول 24 گانه سایتس های اقتصادی کشور است، افزود: در این اصول آمده است که باید به همه فعالان حوزه اقتصاد مقاومتی نشان اقتصادی تقدیم کرد، بنابر این اصل 20 این قانون در حال عملیاتی شدن است.

وی تاکید کرد: بسیج کارگران و کارخانجات در سطح کشور بر اساس ماموریت ذاتی خودش به نوعی تقویت و ارتقاء چرخه تولید در سطح کشور هست با این رویکرد که ما می توانیم عملیات های موفق رد برخی واحد های تولیدی را به عنوان الگوهایی مقاوم در قانون تولید معرفی کنیم، طرح نشان اقتصاد مقاومتی تدوین شد.

حقیقت با اشاره به این امر که بسیج کارگران و کارخانجات کشور علم الگو سازی واحد های تولیدی را بلند کرده است، گفت: الگو سازی مناسب در حوزه کالا و خدمات، ایجاد یک فضای رقابتی سالم و مناسب برای افزایش کیفیت در تولید کالا و خدمات، گسترش ضریب نفوذ گفتمان اقتصاد مقاومتی در خانواده تولید ، هدایت عرصه و خانواده توزیع برای پیروی از سیاسیت های اقتصادی مقاومتی، اهداف راهبردی این طرح محسوب می شود.

معاون اعلام کرد: برای خانواده و فرزندان تولید مهم است که بدانند حضور میدانی در یک داوری عادلانه در فضای تولیدی بتواند واحد های توانمند در حوزه تولید را شناسایی کنند و به مجموعه تولیدی استانی و کشوری خودش معرفی کند.

وی ادامه داد: به دنبال آن هستم که گفتمان اقتصاد مقاومتی را در خانواده تولید ترجمه و تفسیر کنیم. برای آن شاخص و ابزار سنجش تعیین کند تا این گفتمان از کیفیت به کمیت و برای اندازه گیری اماده سازی کند.

حقیقت با بیان اینکه اگر یک گفتمان قابلیت اندازه گیری پیدا  کند می تواند، در حوزه گفتگو ایئولوژیک باقی بماند و ماندگار شود، گفت:  امروز هنر بسیج کارگران وکار خانجات کشور این است که گفتمان ایدئولوژیک را به گفتمان  کمیت و قابل اندازه گیری تبدیل کند و با اقتدا اعلام کرده است که ما می توانیم، گفتمان اقتصاد مقاومتی را برای هر موضوعی مدل سازی و قابل ارائه کند تا بر اساس آن نیازمندی ها اعلام و بر اساس ان برنامه ریزی برای احصاء ایجاد شود .

معاون اذعان کرد: شاخص سنجی های ما در راستای ارزیابی باعث شده است که از هر واحد تولیدی یک الگوی بومی در ان صنعت تعریف  و ایجاد شودکه ما برای ارزیابی شاخص ها نیازمند پرورش نیروی انسانی متخصص از بدنه صنعت هستیم تا این مسیر به آسانی هموار شود.

وی با بیان اینکه مجموعه بسیج کارگری استان کرمان پیشگام اجرای طرح ارزیابی بوده است، گفت:  مجموعه استانی و شهرستانی بسیج کارگران و کارخانجات ما بخصوص در استان کرمان در شناسایی ارزیابان  و پرورش این قشر در  شهرستان و استان کرمان سنگ تمام گذاشته است.

حقیقت گفت: امروز ما به جرات می توانیم یک هدیه ای را در گفتمان اقتصادی به کشور تقدیم کنیم که ان شناسایی افراد توانمند متخصص و متعهد در خصوص ارزیابی  واحد های تولید در سراسر کشور با تحصیلات عالیه است ، بنابر این در هر مجموعه حاکمیتی در حوزه اقتصادی بخواهند نگاه ارزیابی به واحد های تولیدی داشته باشند با این ارزیابان یک گنجینه گران بها از کادر متخصص و متعهد بسیجی در اختیار دارد.


معاون ادامه داد : به دنبال ان هستیم تا این افراد اموزش دیده به صورت دروه ایی هم بر آموزش های انها افزوده و به روز رسانی اطلاعات در آنها ایجاد شود بنابر این امروز و فردا در کارگاه اموزشی از این جنس کادر متخصصین ارزیاب خود را ضمن اموزش ارتقا نیز دهیم .

وی توضیح داد: ما یک تعداد نیروی توانمند در اموزش های کاردبردی در فضای کاملا صنعتی و تولیدی اشنا کنیم تا اگر نیروی ارزیاب ما وارد یک مجموعه تولیدی شد بتواند به نحو احسنت کار خود را با تسلط کامل انجام دهد.

حقیقت با بیان اینکه دامنه و شاخص های  ارزیابی ها برای ارزیابان کاملا تدوین می شود و مادر خصوص ارزیابی در کشور به یک گفتگو ی واحد برسیم و جنس اموزش ها ما از جنس یکسان سازی دیدگاه ها در نگاه به تولید است تا بتوانیم در یک عدالت منصفانه واحد ها را مشخص کنیم و برای معرفی در سطح استانی و کشوری آماده شوند.

وی بیان کرد: در بحث اموزش ها نگاهمان اموزش کاربردی است زیرا این افراد که در خطوط مقدم تولید قرار می گیرند، باید بتوانند با دیدی کاملا متخصصانه همه عناوین مطروحه را مورد بررسی قرار دهند تا امتیازی کاملا میدانی و مناسبتی را برای واحد های تولیدی پیش بینی و اتخاذ کنند.

حقیقت تاکید کرد: در بحث نشان اقتصادمقاومتی گام اموزش به عنوان رکن اساسی در حال اجرا و پیگیری است بنابر این جنس این دوره دو روزه نیز از جنس اموزش برای ارزیابان شهرستانی و استانی است.

وی ادامه داد: بعد از تکمیل اموزش ارزیابان رزمایش حضور در واحد های تولیدی را ابتدای دیماه داریم که و این اتفاق یکی از رویداد های مقتدرانه بسیج در حوزه اقتصادی کشور خواهد بود.

حقیقت تاکید کرد: بعد از ارزیابان در واحد های تولیدی حضور پیدا کردند این واحد ها براساس شاخص ها و معیارها  مورد ارزیابی قرار گرفته و در اسفند ماه سال جاری جشنواره ملی اعطای نشان اقتصاد مقاومتی را در تراز ملی به واحد های مورد نظر داشته باشیم .
انتهای پیام

ارسال توسط : kerman basijkargari
بازدید
دیدگاه