اخبار

همزمان با روز جهانی کارگر صورت گرفت؛

تقدیر از کارگران بسیجی واحد های تولیدی استان کرمان

محسن شفیعی گفت: اعضای جامعه کارو تولید با اجرای 2 طرح شهید کریمی و شهید برونسی در بسیج کارگری در راستای تحقق شعار سال قدم برداشته اند و با شیفت ایثار روحیه جهادی کارگران که سفره انان هر روز کوجکتر می شود اما جهاد و توجه به هم نوع را سرلوحه کار خود قرار داده اند.

مراسم تجلیل از کارگران نمونه و نخبگان جامعه کار و تولید استان کرمان صبح امروز با حضور علی زینی‌وند استاندار کرمان و محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی و نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در محل سالن شهید مرتضوی استانداری کرمان برگزار و موارد متعددی چون افزایش حقوق و مزایا و یکسان‌سازی حقوق کارگران، امنیت شغلی، حقوق‌های دو میلیون و خرده‌ای و صورت‌هایی که با سیلی سرخ نگه داشته شده‌اند مطرح شد.

سال گذشته بیشترین نارضایتی کارگران در استان را داشتیم

در این آیین رضا اسماعیلی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه کرمان بیش از 480 هزار کارگر بیمه شده تامین اجتماعی در استان دارد اظهار داشت: با توجه به تفاوت دستمزدها در شرکت‌های تولیدی استان یک تنشی در واحدهای کارگری وجود دارد و انتظار کارگران است که سطح درآمدها یکسان باشد.

وی با اشاره به اینکه این موضوع همیشه خواسته عمومی جامعه کارگری استان بوده است گفت: سال گذشته بیشترین نارضایتی کارگران در استان را داشتیم که دلیل اصلی آن ناعدالتی در یکسان نبودن حقوق‌ها بوده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه کارگران در سخت‌ترین شرایط محیطی استان کار می‌کنند ادمه داد: با این وجود خوشبختانه هر ساله در بین کارگران نمونه کشور از استان کرمان هم نمایندگانی داشته‌ایم.

وی با ابراز تاسف از اینکه امسال عدم حضور هیئت داوری جشنواره امتنان در استان کرمان یکی از دلایل عدم انتخاب کارگر نمونه کشوری بود بیان کرد: هزار و 800 کارگر در جشنواره امتنان سال گذشته شرکت کردند و در مجموع 128 نفر مورد بازدید میدانی استان قرار گرفتند.

سرهنگ محسن شفیعی مسئول سازمان بسیج کارگری سپاه ثارالله استان کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه طرح شهید برونسی در حمایت از کالاهای داخلی در استان توسط بسیج کارگری اجرا می‌شود اظهار داشت: طرح شهید کریمی در راستای شناسایی موانع پیش روی تولید نیز در حال اجرا است.

بیشتر بخوانید

تحریم‌ها باعث شد ایمنی معادن ذغال سنگ استان کرمان به تعویق بیفتد

روایت کارگر معدن ذغال سنگ از کارکردن صدها متر زیرزمین/ به استاندار کرمان بگویید "به معادن بیاید و روزگار سخت ما را ببیند"

حال و هوای معدن ذغال سنگ هجدک کرمان پس از ریزش ظهر امروز به روایت تصویر

سید ابراهیم اسلامی رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه قشر کارگری همیشه وفاداری خود را در عرصه‌های مختلف انقلاب ثابت کرده است اظهار داشت: کارگران ما در دفاع مقدس، دوران سازندگی و دوران تحریم پرتوان تر از گذشته پای کار انقلاب بودند.

وی با اشاره به اینکه امروز زندگی برای کارگران سخت شده و صورت خود را با سیلی سرخ نگه داشته‌اند گفت: افزایش حقوق و مزایا و یکسان‌سازی حقوق، کمترین خواسته کارگران در استان  کرمان است.

رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان کرمان با بیان اینکه پیامبر بزرگوار اسلام (ص) احترام ویژه‌ای به قشر کارگر داشتند و مسئولان جامعه اسلامی نیز باید این گونه باشند افزود: امنیت شغلی کارگران یک چالش است.

وی با اشاره به اینکه کارگران همیشه بیش از آنکه دغدغه معیشت خانواده خود را داشته باشند نگران آینده کاری خود هستند بیان کرد: کار کردن در معادن ذغالسنگ بسیار سخت است و باید عمر کاری آنها به 15 سال تقلیل پیدا کند تا کارگر بعد از بازنشستگی هم بتواند عمری داشته باشد.

اسلامی با بیان اینکه کرونا مشکلات زیادی بر قشر کارگری ایجاد کرد با این وجود نه تنها کاهش تولید در استان نداشتیم بلکه در این شرایط افزایش تولید هم داشته‌ایم گفت: خط فقر زیر 10 میلیون تومان است و با حداقل حقوق دو میلیون و خرده‌ای چکار می‌شود انجام داد.

انتهای پیام/

عکسها : 

اضافه کردن دیدگاه جدید